Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Pies ochornny Airedale terrier

Pies ochornny Airedale terrier

Artykuł przygotowany z myślą o naszych czytelnikach, dzięki współpracy z pazur-vet.pl

Pies rasy Airedale terrier jest wspaniałym zwierzęciem rodzinnym. Potrafi być bardzo opiekuńczy w stosunku do swojej rodziny, ale potrafi też być figlarny i wesoły w stosunku do dzieci. Airedale są jednak dużymi psami i mogą być zbyt energiczne dla małych dzieci. Oto kilka wskazówek, jak utrzymać Airedale’a szczęśliwego i zdrowego. Aby Airedale był zdrowy i szczęśliwy, należy zapewnić mu regularne ćwiczenia.

Airedale terrier jest niezwykle inteligentnym psem. Ma śmiałą osobowość i często szczeka na dźwięki, których nie rozpoznaje. Chociaż Airedale terrier nie jest zazwyczaj agresywny w stosunku do członków rodziny, może stać się agresywny w stosunku do nieznanych mu osób postronnych i innych zwierząt. Pies ochronny będzie również dobrym psem alarmowym i będzie zwracał uwagę właściciela domu na nieznane dźwięki. Jeśli masz dzieci lub inne zwierzęta, powinieneś wyprowadzać swojego Airedale na regularne spacery i zabawy.

Chociaż Airedale terrier jest wspaniałym psem rodzinnym, może być trudny w szkoleniu. Jeśli jesteś właścicielem psa po raz pierwszy, bardzo ważne jest, abyś poświęcił trochę czasu na socjalizację swojego nowego szczeniaka. Psy te są z natury przyjazne, ale mogą stać się agresywne, jeśli ich otoczenie nie jest odpowiednio uspołecznione. Najlepiej jest socjalizować swojego Airedale terriera już jako szczeniaka, aby uniknąć późniejszych konfliktów.

Airedale terriery mogą być podatne na otyłość, która może pogorszyć wiele schorzeń. Są one bardziej podatne na problemy ze stawami, zaburzenia metaboliczne, zaburzenia trawienia i choroby serca. Mogą być również podatne na inne problemy skórne, takie jak alergie. Zaleca się kontrolowanie wagi zwierzęcia przez lekarza weterynarii. W ten sposób można zapobiec temu problemowi i sprawić, że pies będzie zdrowy i szczęśliwy.

Airedale terrier potrzebuje dużej ilości stymulacji umysłowej. Rasa ta jest podatna na nudę, co może powodować, że pies staje się destrukcyjny. Młode Airedale teriery mogą zamienić Twój ogród w księżycowy krajobraz. Jeśli tylko masz dużo miejsca do zabawy, możesz mieć pewność, że pies jest bezpieczny i szczęśliwy w Twoim domu. Jego żywa osobowość sprawia, że jest doskonałym zwierzęciem dla całej rodziny, ale Airedale terrier jest również przyjazny i może być opiekuńczy w stosunku do swojego właściciela i rodziny.

Zobacz też:  Czy pit bull terier dogada się z cavapoo?

Airedale terrier ma podwójną warstwę sierści. Sierść zewnętrzna jest żylasta, gęsta i czarna. Podszerstek jest bardziej miękki i może być szary lub brązowy. Aby sierść wyglądała jak najlepiej, musi być regularnie pielęgnowana. Airedale terrier może być wspaniałym zwierzęciem dla dzieci, ale jest to pies, którym powinien zajmować się wyłącznie właściciel dysponujący czasem i poświęceniem.

Airedale to największa rasa terierów na świecie. Samce osiągają wysokość około 23 cali przy łopatce i ważą od 50 do 60 funtów. Pies ten jest bardzo łagodny i czuły, ale może być nieco agresywny w stosunku do innych zwierząt i ludzi. Airedale teriery są na ogół przyjazne w stosunku do dzieci, ale nie są zbyt dobre w stosunku do innych zwierząt i są znane ze swojego opiekuńczego charakteru.

Ciekawe: