Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Airedale terrier – trymowanie

Airedale terrier – trymowanie

Z przyjemnością dzielimy się materiałem, który powstał dzięki współpracy z pedzacykocurek.pl

Airedale wymagają niewielkiej lub umiarkowanej pielęgnacji i powinny być szczotkowane co tydzień. Paznokcie powinny być obcinane co miesiąc, a broda powinna być regularnie czyszczona. Przycinanie sierści psa zależy od Twoich osobistych preferencji i klimatu. Schludny wygląd można uzyskać, przycinając sierść poniżej czaszki i kierując się w stronę ogona. Oto przewodnik jak krok po kroku trymować sierść Airedale’a.

Aby wytrymować sierść Airedale’a, należy zacząć od dokładnego jej wyszczotkowania. Do tego celu należy użyć miękkiego, czystego grzebienia i letniej wody. Po szczotkowaniu dokładnie spłukać sierść letnią wodą i pozostawić do naturalnego wyschnięcia. Często płucz psa, aby usunąć nadmiar oleju i brudu. Co cztery miesiące trymuj sierść, aby utrzymać prawidłowy harmonogram pielęgnacji. Trymowanie zapobiega również przerostowi sierści i ułatwia rozczesywanie.

Do trymowania sierści psa należy używać szczotki z wypustkami lub grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Można też użyć nożyczek. Aby sierść nie była zbyt szorstka, należy używać grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami lub grabi. Na pysku należy przycinać sierść od zewnętrznego kącika oka do kącika pyska.

Airedale są psami energicznymi, które potrzebują dużo ruchu. Mimo że dobrze znoszą upały i mogą być nadmiernie opiekuńcze, nie są odpowiednie dla małych dzieci. Aby były szczęśliwe, należy je regularnie szczotkować i rozczesywać. Airedale uwielbiają uwagę i ćwiczenia, które im codziennie zapewniasz. Sierść wymaga stałej pielęgnacji i szczotkowania, dlatego należy pamiętać o regularnym wykonywaniu obu tych czynności.

Ciekawe:

Zobacz też:  Pit bull terriery - dzieci