Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Problemy z kończynami Pit bull terrier

Problemy z kończynami Pit bull terrier

Ten artykuł jest wynikiem naszej współpracy z modoptak.pl

Jeśli Twój Pitbull terrier wydaje się kopać na jednej nodze, może to oznaczać, że cierpi na problem zwany zwichnięciem rzepki. Może dojść do obluzowania rzepki, co powoduje, że Twój Pitbull przeskakuje kilka kroków i kopie nogą na boki. Chociaż nie ma znanego lekarstwa na zwichnięcie rzepki, można je kontrolować i leczyć. Po pierwsze, lekarz weterynarii prawdopodobnie wykona badanie rentgenowskie, aby określić stopień zapalenia stawu Twojego psa. Następnie przepisze leki, które złagodzą ból i zmniejszą obrzęk. Lekarze weterynarii często przepisują również leki z grupy NLPZ, takie jak Rimadyl.

Częściowe rozerwanie CCL powoduje ból i utykanie, ale nie jest niebezpieczne. Jeśli nie będzie leczone, ból i niestabilność mogą prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych i ograniczenia ruchomości. Na szczęście istnieje kilka opcji leczenia pitbulli z CCL, w tym operacja i zabiegi nieinwazyjne. Zwalczanie bólu za pomocą diety i ograniczeń w ćwiczeniach może być pomocne, ale nie wyleczy całkowicie choroby. Kontrolowanie wagi Twojego Pitbulla pomoże Ci zachować jakość jego życia.

Na szczęście, większość problemów z kończynami pit bull terrierów można leczyć. Lekarz weterynarii może zbadać szczeniaka pitbulla pod kątem rozszczepu wargi lub podniebienia, które są otworami w wargach i dachu jamy ustnej. O ile łagodne przypadki rozszczepu wargi mogą nie wymagać leczenia, o tyle poważniejsze schorzenia często wymagają naprawy chirurgicznej. Jeśli podejrzewasz, że Twój Pitbull może mieć rozszczep wargi lub podniebienia, natychmiast skonsultuj się z lekarzem weterynarii.

Pitbulle są bardzo czułymi psami, ale może to prowadzić do urazów podczas zabawy. Zbyt ekscytująca zabawa może prowadzić do problemów z tylnymi kończynami. Problemy te mogą mieć podłoże genetyczne lub rozwijać się z czasem. Ponieważ Pitbull jest psem średniej wielkości, problemy z kończynami mogą być nabyte, odziedziczone lub dziedziczne. Ważne jest, aby zapewnić Twojemu Pitbull terrierowi odpowiednią opiekę i leczyć przyczyny.

Zobacz też:  Pit bull terrirer wychowanie

U niektórych Pit bull terierów może rozwinąć się choroba skóry zwana dermatozą reagującą na cynk. Dochodzi do niej, gdy pies nie otrzymuje wystarczającej ilości cynku lub nie przyswaja go prawidłowo. Typowe objawy to swędzenie, wylizywanie łap i częste infekcje uszu. Na szczęście leczenie atopii może pomóc w złagodzeniu tych objawów, a u niektórych zwierząt choroba ta ustępuje na stałe.

Innym problemem, z którym borykają się pitbulle, jest rak skóry. Pit bulle są wrażliwe na kurz i pyłki i mogą cierpieć z powodu suchej skóry i swędzących wysypek. Aby zapobiec rakowi skóry, właściciele pitbuli powinni zapewnić im dużo cienia i używać bezpiecznych dla psów środków odstraszających owady. Jeśli zauważysz jakiekolwiek zmiany na skórze Twojego pitbulla, koniecznie zgłoś się do lekarza weterynarii. Pamiętaj, że zdrowie psychiczne i społeczne Twojego pitbulla jest tak samo ważne jak zdrowie jego kończyn.

Ciekawe: