Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Airedale terrier – agresja

Airedale terrier – agresja

Z przyjemnością przedstawiamy artykuł, który powstał przy współpracy z rosyjskiniebieski.com

To, czy Twój Airedale Terrier jest agresywny, zależy od rasy i Twojego szkolenia. Jeśli pies nie jest odpowiednio szkolony, problem ten może przerodzić się w agresywne zachowanie w stosunku do Ciebie lub innych zwierząt. Jak w przypadku każdej rasy, odpowiednie szkolenie, socjalizacja, ćwiczenia i stymulacja mogą zapobiec agresji u Twojego Airedale Terriera. Przeczytaj dalej, aby poznać wskazówki dotyczące wychowania airedale, który nie będzie agresywny. Poniżej podajemy kilka najlepszych sposobów na nauczenie Twojego Airedale’a właściwych zachowań.

Rasa ta może cierpieć na kilka chorób dziedzicznych. Niektóre z nich to alergie, choroby trzustki i wrażliwość na pokarm. Niektóre z tych schorzeń mogą być trudne do wykrycia w młodym wieku, dlatego najlepiej jest zacząć jak najwcześniej i jak najszybciej leczyć wszelkie objawy tych schorzeń. Należy jednak unikać karmienia Airedale’a jedzeniem, które zawiera dużo tłuszczu, sodu lub sztucznych składników.

Chociaż Airedale są niezwykle urocze, mogą być niezwykle wytrzymałe, jeśli nie są odpowiednio wyszkolone. Używano ich jako kurierów w czasie I wojny światowej i łatwo mogą zostać ranne, a mimo to dotrzeć do celu. Ich bezgraniczna energia i ciekawość mogą zamienić się w koszmar, jeśli nie będą odpowiednio kontrolowane. Jeśli jednak jesteś gotowy na szkolenie Airedale’a, z przyjemnością odkryjesz jego ukryte talenty.

Airedale Teriery są inteligentne i skore do zabawy, ale potrafią być też twarde. Choć nie są psami na kolanach, mogą harmonijnie współżyć z innymi psami, jeśli są wcześnie socjalizowane. Mogą również bardzo bronić swojego terytorium, co sprawia, że nie są idealnymi zwierzętami dla kotów. Mogą być również agresywne w stosunku do innych psów. Nie należy jednak ufać im w pobliżu małych dzieci. Dobrze wyszkolony Airedale Terrier może stać się kochającym towarzyszem rodziny.

Zobacz też:  Terrier walijski a Airedale terrier - różnice

Najpierw należy sprawdzić, czy pies jest zdrowy. Należy również skonsultować się z behawiorystą. Być może suszyłeś psa ręcznikiem, kiedy w pobliżu pojawił się inny pies, więc nie zauważyłeś sygnałów ostrzegawczych. Agresja mogła się nasilić z powodu strachu psa, a Ty nie byłeś w stanie powstrzymać zwierzęcia. Jeśli Twój pies zachowuje się agresywnie, powinieneś porozmawiać z trenerem lub behawiorystą.

Ćwiczenia fizyczne są niezbędne dla Airedale terrierów. W stosunku do ludzi są przyjazne i czułe, ale w stosunku do obcych często są powściągliwe. Jednak, gdy zostaną sprowokowane, Airedale Terrier może przejawiać instynkty obronne. Kopanie jest kolejnym zajęciem Airedali, dlatego upewnij się, że masz ogrodzony teren, na którym mogą kopać. Korzystne jest również wyznaczenie dołu do kopania na swoim podwórku.

Ciekawe: