Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Airedale terrier – opinie

Airedale terrier – opinie

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Airedale terriera, to być może zastanawiasz się, co ta rasa ma do zaoferowania. Chociaż są to psy bardzo popędliwe i doskonałe psy myśliwskie, ich temperament nie jest tak przewidywalny jak ich cechy fizyczne. Lepiej reagują na pozytywne wzmocnienie niż na surowe szkolenie. W pierwszych latach życia należy starać się socjalizować szczeniaki z innymi psami, dziećmi i zwierzętami domowymi. Dzięki temu w dorosłym życiu szczeniak będzie bardziej tolerancyjny w stosunku do młodych ludzi.

Airedale jest idealnym psem do towarzystwa, jeśli chcesz mieć psa stróżującego. Są one czujne i nie tolerują intruzów. Jeśli nie chcesz, aby Twój pies bał się małych psów, opinie o Airedale terrierze sugerują, abyś wybrał zwierzę od hodowcy, który dobrze czuje się w towarzystwie dzieci. Mogą one dobrze żyć z innymi terierami i są dobre w stosunku do małych zwierząt. Pomimo swojej śmiałości, lubią zajęcia rodzinne.

Chociaż Airedale terrier może być wspaniałym psem, potrzebuje codziennych ćwiczeń, aby pozostać zdrowym i szczęśliwym. Są one również bardzo niezależne i będą gryźć wszystko, co znajdzie się w ich zasięgu. Jeśli nie jesteś gotów poświęcić dużo czasu na szkolenie psa, aby oparł się swoim instynktom, może się okazać, że ta rasa zniszczy wszystko, co posiadasz. A jeśli nie lubisz spędzać dużo czasu ze swoim szczeniakiem, możesz rozważyć kupno uratowanego Airedale. W ten sposób nie wydasz dużo pieniędzy na szczeniaka, który nie będzie pasował do Twojego stylu życia.

Jak w przypadku każdej rasy, musisz być świadomy zagrożeń zdrowotnych. Airedale Terriery są podatne na wiele problemów zdrowotnych, ale odpowiednie ćwiczenia i właściwa dieta mogą pomóc zminimalizować dotkliwość tego problemu. Niezależnie od historii zdrowia Twojego psa, unikanie tych problemów na wczesnym etapie może znacznie wydłużyć jego życie. Dlatego też przed zakupem Airedale terriera upewnij się, że zapoznałeś się z informacjami na temat jego problemów zdrowotnych, aby dokonać najlepszego wyboru dla swojego psa.

Zobacz też:  Jak założyć hodowle Airedale terrierów

Powinieneś również być świadomy średniej długości życia tej rasy, która wynosi około 11-14 lat. Aby uniknąć częstych problemów zdrowotnych i przedłużyć długość życia, znajdź hodowcę, który ma udokumentowane uprawnienia i utrzymuje aktywne relacje z lekarzem weterynarii. Jeśli masz małe dzieci, możesz unikać przeglądów Airedale terierów. Duży pies może być wobec nich bardzo intensywny i opiekuńczy. Jeśli jednak nie jesteś pewien, najlepiej pamiętaj o wielkości swoich dzieci.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę szukając psa rasy Airedale terrier jest jego sierść. Gęsta, żylasta sierść tej rasy musi być regularnie szczotkowana, aby zapobiec powstawaniu mat. Idealnie byłoby, gdybyś odwiedzał groomera tylko raz w roku. W tym czasie można używać maszynki do strzyżenia lub noża do rozczesywania, aby jak najbardziej skrócić sierść. Idealnie byłoby odwiedzać groomera tylko wtedy, gdy sierść Twojego Airedale jest zbyt miękka.

Ciekawe: