Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Mieszaniec owczarka z Airedale terrier

Mieszaniec owczarka z Airedale terrier

Wiele osób uważa, że owczarek i mieszaniec Airedale teriera nie będą się dobrze komponować. Chociaż pies ten jest piękny, jego temperament i poziom energii może nie odpowiadać każdemu. Ten typ psa ma jednak duże zdolności adaptacyjne i z łatwością przystosowuje się do wielu różnych środowisk. Jeśli szukasz psa, który jest zarówno uroczy, jak i inteligentny, Airedale terrier może być rasą właśnie dla Ciebie.

Jeśli rozważasz zakup Sheepadoodle’a lub Airedale terriera, ważne jest, abyś wziął pod uwagę ich potrzeby w zakresie ruchu. Oba psy potrzebują co najmniej 30 minut intensywnych ćwiczeń aerobowych przez większość dni w tygodniu. Zalicza się do nich bieganie, wędrówki lub inne aktywności, które sprawiają, że Twój pies dyszy. Przeczytaj nasz profil Airedale terriera, aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch psach. Możliwe, że znajdziesz psa, który będzie idealnie pasował do Twojego stylu życia.

Owczarki i Airedale Terriery są rasami dość zdrowymi. Istnieją jednak pewne problemy zdrowotne, które należy wziąć pod uwagę. Obie rasy mogą cierpieć z powodu podrażnień skóry, problemów z tarczycą i skrętem żołądka. Mogą być również podatne na podrażnienia skóry i nie dogadywać się z mniejszymi zwierzętami domowymi. Przed podjęciem decyzji o zakupie Airedale’a należy skonsultować się z lekarzem weterynarii na temat jego historii zdrowia i zagrożeń dla zdrowia.

Lab’Aire jest psem średniej wielkości o szarej, czarnej lub białej sierści. Może ważyć od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu funtów i mierzyć od dwóch do dwudziestu czterech centymetrów wzrostu. Labradory są na ogół łagodne i towarzyskie, uwielbiają przebywać wśród innych psów. Wymagają dużego podwórka i ruchu, dlatego niezbędne jest miejsce na świeżym powietrzu. Psy te doskonale nadają się do domów z dziećmi, ale mogą być wobec nich wybuchowe.

Inne popularne rasy psów to Lhasa Apso, energiczna mieszanka Beagle’a i buldoga angielskiego. Terier o takim pochodzeniu może być doskonałym wyborem dla kogoś, kto lubi być aktywny. Ten typ psa może być wspaniałym psem do kolan i cudownym towarzyszem. Należy jednak być przygotowanym na jego temperament i energię. Rasa ta jest doskonałym wyborem dla rodzin z dziećmi i zwierzętami domowymi, a także jest rasą wszechstronną.

Zobacz też:  Russel terrier - historia rasy

W przeciwieństwie do psów czystej krwi, pies mieszany nie jest prawdziwym mieszańcem. Jest on wynikiem skrzyżowania dwóch ras czystej krwi. Rasy te nie są genetycznie identyczne i nie ma gwarancji co do ich zdrowia. Chociaż psy mieszańce nie różnią się genetycznie, niekoniecznie są odporne na powszechne choroby. Badanie przeprowadzone na psach ras mieszanych i czystej rasy wykazało, że psy ras mieszanych miały niższy odsetek chorób dziedzicznych.

Chociaż obie rasy psów mają niezwykłe zdolności adaptacyjne i znoszą niskie temperatury, każda z nich ma własną osobowość, temperament i poziom aktywności. Pies o włosie drucianym może być energicznym towarzyszem, który woli spędzać czas na świeżym powietrzu. Krótko mówiąc, są one doskonałym towarzyszem dla rodzin, które chcą powiększyć swoje stado. Jeśli szukasz psa, który jest aktywny i ma duży popęd do zdobywania pożywienia, druciany gryfon poinstruowany może być rasą właśnie dla Ciebie.

Ciekawe: