Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Co może jeść Pit bull terrier

Co może jeść Pit bull terrier

Niezależnie od tego, czy Twój Pit Bull jest szczeniakiem, czy doświadczonym psem, chcesz mieć pewność, że podajesz mu najlepszą możliwą karmę. Choć możesz mieć podobne odczucia, Twój pies zasługuje na coś więcej niż tylko minimalne wymagania. Powinieneś szukać karm zatwierdzonych przez AAFCO, które spełniają minimalne normy dotyczące zawartości składników odżywczych. Jednak nawet te deklaracje nie gwarantują jakości karmy. Jak w przypadku każdej karmy, musisz uważnie czytać etykiety, aby ustalić, co jest dobre dla Twojego psa.

Szczenięta powinny otrzymywać duże porcje kurczaka i ryb, które są bogate w niezbędne kwasy tłuszczowe wspomagające zdrową sierść i skórę. Ryby mogą być jednak drogie, jeśli kupujesz je regularnie. Bardziej przystępnym rozwiązaniem jest cotygodniowa zamiana karmy z kurczaka na rybę. Wynika to z faktu, że oba te produkty zawierają duże ilości kwasów tłuszczowych omega-3. Poza tym kurczak jest tańszy niż wołowina i jest łatwo dostępny na całym świecie. Kurczak jest bogaty w witaminy B3 i B6, a także minerały, takie jak fosfor i selen. Należy jednak pamiętać, że kurczak zawiera dużo tłuszczu, dlatego przed podaniem go pitbullowi należy zdjąć z niego skórę.

Ogólnie rzecz biorąc, dorosły pitbull potrzebuje 20 uncji karmy miesięcznie. Ważąc swojego psa, upewnij się, że żebra są dobrze wyczuwalne. Jeśli Twój pitbull ma nadwagę, być może trzeba będzie rozważyć przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego w wieku szczenięcym. Im więcej karmy podajesz pitbullowi, tym mniejsza szansa, że rozwinie się u niego rozszczep wargi lub inne schorzenia. Jeśli jednak tak się stanie, pamiętaj o zmianie karmy na świeżą.Ciekawe:

Zobacz też:  Długość życia Aierdale terrier