Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Pit bull terrier – rodzina

Pit bull terrier – rodzina

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z provimed.pl

Pit Bull Terrier to amerykańska rasa terierów. Jej rodowód sięga czasów amerykańskiej wojny secesyjnej, kiedy to psy te były wykorzystywane do walk. Używano ich także do pasienia bydła, łapania świń i pilnowania domów. Dziś jednak Pit Bull stracił wiele ze swojej reputacji psa agresywnego. Wyjaśnia to, jak bardzo rozpowszechniony jest problem tej rasy. Oto kilka pomocnych wskazówek, które warto rozważyć przed kupnem psa.

Socjalizacja jest niezbędna. Pit Bull jest terytorialny i może wykazywać tendencje agresywne w stosunku do innych zwierząt domowych, w tym dzieci i innych psów. Jeśli jednak będą wcześnie socjalizowane, prawdopodobnie zaakceptują inne zwierzęta domowe w Twojej rodzinie. Jeśli Pit Bull wychowuje się z dziećmi, może być tolerancyjny w stosunku do innych zwierząt. Mogą jednak nie akceptować innych zwierząt domowych. Niektóre Pit Bulle są agresywne w stosunku do innych psów, a nawet mogą zabić inne zwierzęta domowe.

Nie pozwalaj dzieciom bawić się brutalnie w pobliżu Twojego Pit Bulla. Wiele psów jest agresywnych w stosunku do dzieci, dlatego w przypadku psów rasy APBT należy zachować szczególną ostrożność. Psy APBT mają skłonność do gryzienia i nie przestają nawet wtedy, gdy zdają sobie sprawę, że są agresywne. Agresji tej trudno jest zapobiec, a jej powstrzymanie może nie być łatwe. Jeśli planujesz pozwalać APBT na zabawy z rodziną, musisz uzbroić się w cierpliwość.

American Pit Bull Terrier to psy średniej wielkości o głębokim, szerokim pysku. Ich uszy są małej lub średniej wielkości i mogą być przycięte lub naturalne. Ogon jest stosunkowo krótki, ale gruby u nasady. Pitbulle są dostępne we wszystkich kolorach z wyjątkiem merle. Oprócz tego, że są towarzyskie, mają również funkcjonalne zdolności do siłowania się i trzymania. Musisz być w stanie bezpiecznie trzymać je w zamknięciu, a one powinny móc swobodnie oddychać.

Zobacz też:  Airedale terriera - wychowanie

Skóra pitbula może stać się wrażliwa na pewne substancje chemiczne lub materiały. Może to prowadzić do podrażnień skóry lub alergii. Alergię u pitbula można leczyć specjalnymi szamponami i olejami rybnymi. Jeśli Twój pupil ma skłonności do tej przypadłości, powinieneś rozważyć wykonanie testów genetycznych, aby to sprawdzić. Powinieneś także znać wiek i wagę swojego pitbulla. Jeśli wiesz, że jesteś właścicielem pitbulla, możesz wybrać odpowiednią rasę.

Jako członek rodziny terierów, Twój Pitbull może być podatny na niedoczynność tarczycy. Niedoczynność tarczycy to choroba, w której organizm pitbulla nie wytwarza wystarczającej ilości hormonu tarczycy. W takim przypadku Pitbull może nie wykonać kilku kroków lub kopnąć nogą w bok, aby umieścić rzepkę z powrotem na swoim miejscu. Stan ten może nie wymagać leczenia, ale może być na tyle poważny, że konieczna będzie operacja.

Rodzina American Pitbull Terrier jest rasą bardzo zróżnicowaną. Można to wytłumaczyć genetyką rasy. Dominujący gen wpływa na płowe lub brązowe umaszczenie, a gen recesywny na kolor oczu. Pitbull z rozcieńczonym czarnym pigmentem ma mniej charakterystyczne cechy niż jego europejski odpowiednik. Pitbull o brązowych oczach znany jest jako Pynat, a jego żeńska wersja jako Kobra.

Ciekawe: