Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

York terrier – dzieci

York terrier – dzieci

Istnieje kilka ważnych wskazówek, o których należy pamiętać, gdy Yorkie – dzieci. Po pierwsze, dzieci powinny znajdować się pod nadzorem w pobliżu psa. Należy również upewnić się, że dzieci dają Yorkowi smakołyki za to, że jest grzeczny. Zachęci to Twojego malucha do bycia grzecznym i zachowywania się w obecności innych dzieci. Gdy opanujesz te wskazówki, Twój pies będzie dobrze wychowany i będzie cieszył się towarzystwem innych. Po udanym wprowadzeniu swojego nowego przyjaciela do świata dzieci będziesz mógł cieszyć się wszystkimi wspaniałymi rzeczami, które Twój szczeniak ma do zaoferowania.

Przede wszystkim Twoje dziecko powinno być łagodne w stosunku do Yorkshire Terriera. Jeśli masz małe dzieci, pozwól im je karmić w spokojnym i cichym miejscu. Jeśli dziecko jest wystarczająco duże, pozwól mu go pogłaskać i wypieścić. Jest to świetne zajęcie integrujące dla was obojga i nauczy je właściwego zachowania w stosunku do psów. Oczywiście przez cały czas musisz je nadzorować, ale delikatne i konsekwentne trzymanie psa za rękę będzie najlepszym sposobem na dogadanie się z nowym szczeniakiem.

Kolejną ważną wskazówką, o której należy pamiętać, gdy York Terrier – dzieci, jest unikanie zbliżania się do agresywnych Yorków, gdy te żują kości. Dzieci powinny również unikać jazdy konnej na Yorkach. Jazda na koniu daje psu poczucie dominacji i może wywołać agresywne zachowanie. Jeśli obawiasz się, że Twój nowy szczeniak zachowuje się agresywnie, zwróć uwagę na oznaki dyskomfortu, takie jak warczenie, szczerzenie zębów i szczekanie. Jeśli zauważysz któryś z tych objawów, zabierz psa do renomowanego ośrodka szkoleniowego, aby jak najwcześniej mógł zostać zsocjalizowany.

Chociaż psy Yorkies są znane z przyjaznego i wesołego stosunku do dzieci, ważne jest, aby pamiętać o poniższych wskazówkach podczas wychowywania psa z dziećmi. Choć Yorki świetnie dogadują się z dziećmi, jeśli są wcześnie socjalizowane, nigdy nie należy pozwalać im na ostrą zabawę z dziećmi. W przeciwnym razie mogą pęknąć i stać się agresywne. Zanim wprowadzisz psa do swojej rodziny, upewnij się, że wiesz, jakie są Twoje granice. Dobrze wychowany Yorkie nie będzie miał problemu z dziećmi, ale będzie wymagał dużo szkolenia.

Zobacz też:  Russel terrier - historia rasy

Ciekawe: