Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

York terrier dla rodziny

York terrier dla rodziny

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu pinczersredni.pl

Jeśli szukasz psa dla całej rodziny, rozważ psa rasy Yorkshire terrier. Psy te znane są z pięknego umaszczenia i dużych, czułych osobowości. Pamiętaj jednak, że często są podejrzliwe w stosunku do obcych i nie lubią zostawać same, nawet jeśli są pod nadzorem. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem tej rasy, również powinieneś trzymać się od nich z daleka.

Chociaż Yorki nie gubią dużo wody, wymagają codziennego szczotkowania i kąpieli raz w tygodniu. Należy wcześnie przyzwyczajać je do tych nawyków pielęgnacyjnych. Sierść Yorkshire Terriera jest dość gęsta, ale zrzuca się mniej niż sierść innych ras. Aby zapobiec zasłanianiu wzroku przez włosy, należy trzymać je z dala od oczu i od twarzy, a Twój nowy przyjaciel będzie wyglądał wspaniale!

Chociaż Yorkshire terrier jest wspaniałą rasą dla całej rodziny, przed adopcją najlepiej jest poznać jego historię i temperament. Pierwotnie Yorkshire terrier miał za zadanie łapać szczury w zakładach włókienniczych i kopalniach. Obecnie rasa Yorkie jest jedną z najpopularniejszych ras psów w Stanach Zjednoczonych. Rasa ta może być towarzyszem, słonym pomocnikiem lub przytulnym psem do kolan.

Yorkshire terrier najlepiej nadaje się dla rodziny z dziećmi, ale nie powinien być zwierzęciem domowym dla małych dzieci. Dzieci nie są niezdarne i mogą zranić Yorka. Jeśli jednak jesteś odpowiedzialnym rodzicem, Yorkie jest tolerancyjny wobec starszych dzieci. Bądź jednak przygotowany na zapewnienie Yorkowi wyznaczonego miejsca do zabawy, w tym oddzielnego kącika zabaw. Wiele organizacji ratowniczych i renomowanych hodowców chętnie umieszcza swoje szczeniaki z dziećmi w wieku powyżej trzech lat.

York terrier dla rodziny to inteligentny, niezależny i energiczny towarzysz. Są również bardzo figlarne i chętnie bawią się z innymi zwierzętami domowymi. Yorki są doskonałymi psami rodzinnymi, ale muszą być odpowiednio nauczone czystości i wyszkolone przez odpowiedzialnego rodzica, ponieważ są powolne w nauczaniu domowym. Mogą mieszkać w jednym domu z innymi zwierzętami, ale nie tolerują zbyt częstego kontaktu z nimi. Należy więc być przygotowanym na to, że szkolenie nowego zwierzęcia zajmie dużo czasu.

Zobacz też:  Russel terrier - dzieci

Mimo że york terier jest doskonałym wyborem dla rodziny, należy pamiętać, że są to psy terytorialne. Jeśli chcesz uniknąć szczekania na inne psy, powinieneś trzymać je na smyczy. Większe psy są szczególnie niemile widziane przez Yorki. Będą one bronić swojego terytorium i mogą szczekać na sąsiadów, gdy ci wejdą na posesję. Yorki są dobrymi towarzyszami zabaw dla dzieci. Są także doskonałymi psami stróżującymi.

Cena szczeniaka rasy Yorkshire terrier może wynosić od 1800 do 3500 dolarów. Ceny szczeniąt wystawowych mogą być wyższe. Ceny zależą także od miejsca zamieszkania i popytu na Yorki w Twojej okolicy. Oprócz dobrej karmy, Yorki wymagają częstych wizyt u groomera, mnóstwa zabawek i rutynowych szczepień. Są one jednak warte każdych pieniędzy. Przed zakupem szczeniaka należy dokładnie rozważyć ryzyko zdrowotne związane z jego posiadaniem.

Ciekawe: