Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Pit bull terriery – dzieci

Pit bull terriery – dzieci

Jeśli planujesz kupić Pit bull terriera jako zwierzę domowe, musisz znać najlepsze sposoby postępowania z dziećmi w obecności psa. Większość dzieci nie ma nic przeciwko zabawie z psem, ale nie powinny one bawić się z nim brutalnie. Ponadto, najlepiej jest nadzorować i monitorować zachowanie dziecka w pobliżu zwierzęcia przez cały czas. Musisz również zwracać uwagę na wahania nastroju Twojego pitbulla.

Mimo że pitbulle są generalnie przyjaźnie nastawione do dzieci i nie są agresywne, mają skłonność do zabawy w ich towarzystwie. Chociaż nie są skłonne do agresywnych zachowań, musisz nadzorować zabawę ze swoim pupilem i upewnić się, że dzieci są bezpieczne i nie ciągną psa za uszy lub ogon. Im więcej dzieci ma kontakt z pitbullem, tym większe prawdopodobieństwo, że stanie im się krzywda.

Język ciała pitbula nie jest zrozumiały dla wielu ludzi. Po prostu nie „skręcają” ani nie „krzyczą”, kiedy są wściekłe. Nawet jeśli o tym wiesz, prawdopodobnie nie chcesz, aby Twoje dzieci miały kłopoty z psem. Dlatego właśnie PETA opowiada się za sterylizacją pitbulli. Mimo że większość psów rasy pit bull jest niepotrzebnie agresywna w stosunku do dzieci, rasa ta może być niebezpieczna w kontaktach z dziećmi.

Pit bull teriery to inteligentne psy o wielkiej radości życia. Aby zachować młodzieńczy wygląd, potrzebują codziennego ruchu. Należy unikać pozostawiania ich na dłuższy czas samych z dziećmi, ponieważ mogą one robić kupy w nieodpowiednich miejscach. Jeśli zdecydujesz się na zakup Pit bull terriera jako zwierzę domowe, pamiętaj, aby w młodym wieku socjalizować go z dziećmi. Jeśli planujesz mieć pitbula w domu, upewnij się, że opiekuje się nim odpowiedzialna osoba dorosła.

Ważne jest, aby Twój Pit Bull był trzymany na smyczy. Jeśli zamierzasz pozwolić mu na swobodne poruszanie się, musisz użyć smyczy, która jest wystarczająco długa, aby nie mógł za nią ciągnąć. Jeśli uda Ci się utrzymać go w skupieniu, Twój jogging będzie o wiele przyjemniejszy. Pamiętaj też, że Twój Pit Bull powinien być uczony prawidłowych manier chodzenia na smyczy od najmłodszych lat.

Zobacz też:  Na co choruje Ariedale terrier?

Pit bull o usposobieniu wyłącznie miłosnym będzie prawdopodobnie potulny i łagodny, podczas gdy ten o usposobieniu agresywnym jest bardziej skłonny do zabijania. Chociaż pies o usposobieniu tylko miłosnym jest bardziej łagodny, należy pamiętać, że pitbulle o skłonnościach agresywnych mogą zabijać obcych, a nawet swoich właścicieli. Lekarz weterynarii może potwierdzić, czy Twój pies ma zwężenie aorty, wykonując elektrokardiogram lub prześwietlenie klatki piersiowej.

Pit bull teriery nie są najlepszym wyborem na psy do towarzystwa, ale są wspaniałymi towarzyszami dla dzieci. Są kochane, lojalne i energiczne. Nie są jednak najlepszym wyborem na psy stróżujące. Pomimo uroczej, sympatycznej osobowości, American Pit Bull Terrier nie są doskonałymi psami stróżującymi. Jeśli masz w domu dzieci, najlepiej znaleźć psa, który będzie mógł z nimi przebywać.

Ciekawe: