Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Mieszanka Airedale terriera z border colie

Mieszanka Airedale terriera z border colie

Na początku XX wieku Airedale Terrier był używany jako pies policyjny w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Czterokrotnie zdobył tytuł Best of Show na wystawie Westminster. Inne zastosowania obejmowały pełnienie funkcji stróża, posłańca i zwalczanie gryzoni. Używano go również do polowań na zwierzynę i ptactwo. Chociaż nie jest to najlepszy wybór dla rodziny, psy te są doskonałymi zwierzętami domowymi. Oto kilka wskazówek dotyczących zakupu Airedale Terriera.

Kupując Airedale Terriera, należy wziąć pod uwagę jego wielkość. Są to duże psy i mogą nie być odpowiednie dla rodzin z małymi dziećmi. Są one również bardziej agresywne i mogą atakować inne zwierzęta lub dzieci, jeśli zostaną sprowokowane. Z tego powodu dobrym pomysłem jest szkolenie ich z wykorzystaniem technik pozytywnego wzmacniania. Airedale musi być odpowiednio ćwiczony, aby uniknąć nudy. Upewnij się, że zapewnisz swojemu nowemu pupilowi bezpieczne podwórko. Przed zakupem należy również wziąć pod uwagę wielkość i osobowość rasy.

Wybór Airedale Terriera na psa rodzinnego wymaga wiele cierpliwości i zaangażowania. Psy te potrzebują regularnych ćwiczeń, aby pozostać zdrowe i szczęśliwe. Choć generalnie są one zdrowe, są podatne na kilka problemów zdrowotnych. Pamiętaj, aby zapewnić swojemu nowemu pupilowi kompleksowe badania lekarskie. Dobrym miejscem na przeprowadzenie takich badań jest weterynarz. Upewnij się, że poświęciłeś trochę czasu na zapoznanie się z zagrożeniami dla zdrowia związanymi z posiadaniem Airedale Terriera.

Ciekawe:

Zobacz też:  Czy Pit bull terrier lubi inne psy