Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Długość życia Aierdale terrier

Długość życia Aierdale terrier

Długość życia Airedale Terriera wynosi około dziesięciu do trzynastu lat. Jest ona znacznie krótsza niż u innych ras. Ogólnie rzecz biorąc, rasa ta charakteryzuje się wysokim poziomem energii i krótką długością życia, ale samce Airedale są większe i żyją krócej. Więcej informacji na temat długości życia można uzyskać, kupując zestaw do badania DNA psa. Długość życia psa jest różna w zależności od jego właściciela.

Ponieważ Airedale zostały wyhodowane do aktywnej pracy, potrzebują codziennego ruchu. Psy te uwielbiają bawić się piłką, pływać, zbierać przedmioty lub biegać obok roweru. Bez ruchu i uwagi Airedale stają się niespokojne i mają tendencję do wpadania w kłopoty. Dzieje się tak zwłaszcza w pierwszych latach życia. Po osiągnięciu dorosłości rasa ta staje się bardziej łagodna.

Airedale Terrier może dożyć 11-14 lat. Jest to mniej niż w przypadku innych ras podobnej wielkości, ale przy odpowiedniej opiece mogą dożyć nawet 14 lat. Najczęstszymi przyczynami śmierci psów tej rasy są nowotwory, starość i schorzenia urologiczne. Utrzymanie psa w zdrowiu jest ważnym czynnikiem wpływającym na wydłużenie jego życia. Airedale Terrier ma stosunkowo krótką średnią długość życia, ale ważne jest, aby brać pod uwagę jego zdrowie i długość życia.

Oczekiwana długość życia Airedale terriera zależy od kilku czynników, w tym od jego genetyki i ogólnego stanu zdrowia. Airedale są podatne na pewne choroby dziedziczne, takie jak zapalenie trzustki i otyłość, które wpływają na zdolność organizmu do trawienia pokarmu. Jeśli zauważysz któryś z tych problemów, natychmiast zabierz psa do weterynarza. Najlepiej jest wcześnie podjąć leczenie, aby choroba nie rozwinęła się do poziomu śmiertelnego.

Ciekawe:

Zobacz też:  Airedale terrier - opinie