Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Czym pielęgnować Airedale terriera?

Czym pielęgnować Airedale terriera?

Niezależnie od rasy, Airedale jest jednym z najbardziej elastycznych psów. Chociaż dobrze radzą sobie w mieszkaniach, potrzebują dużo ruchu. Airedale teriery potrzebują codziennego ruchu, ponieważ pierwotnie zostały wyhodowane do polowania na małe zwierzęta. Są jednak kopaczami, więc mogą próbować podkopywać się pod ogrodzeniem, aby uciec. Należy więc upewnić się, że dysponujesz odpowiednią ilością miejsca dla swojego nowego zwierzęcia.

Jak każdy pies, Airedale mogą być bardzo zaborcze, więc upewnij się, że nie pozwolisz, aby Twój szczeniak stał się zbyt opiekuńczy w stosunku do rzeczy lub ludzi. Dobrze wytresuj swojego nowego szczeniaka i w razie potrzeby ucz go nowych sztuczek. Przekazanie gościom arkusza z komendami będzie dla nich zabawną niespodzianką. Szkolenie powinno obejmować zarówno sygnały ręczne, jak i słowne. Wyraźny, jasny sygnał pomoże Ci wydawać psu polecenia bez konieczności krzyczenia lub rzucania się w oczy.

Ważne jest również regularne szczotkowanie. Regularne szczotkowanie sierści psa zapobiegnie powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i pomoże uniknąć nieświeżego oddechu. Airedale muszą być kąpane co najmniej dwa razy w tygodniu, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii i kamienia nazębnego. Regularne szczotkowanie sierści ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu nieświeżemu oddechowi i chorobom dziąseł. Jeśli jeszcze nie zacząłeś pielęgnować swojego Airedale, teraz jest czas, aby to zrobić.

Ciekawe:

Zobacz też:  Pies ochornny Airedale terrier