Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Czy Airedale terrier lubi dzieci?

Czy Airedale terrier lubi dzieci?

Prezentujemy Państwu treść opracowaną z udziałem niufland-klub.pl

Airedale Terrier lubią przebywać w pobliżu ludzi, ale nie są psami do kolan. Lubią jednak poświęcać uwagę dzieciom i są w stosunku do nich bardzo czułe. Airedale świetnie dogadują się także ze starszymi dziećmi, choć mogą nie być tak dobre w kontaktach z młodszymi.

Wielka miłość Airedale do członków rodziny ludzkiej będzie widoczna w ich zachowaniu. Uwielbiają grać w gry, biegać i błaznować z niepohamowaną żywiołowością. Jednak ich zapał może być zbyt duży dla małych dzieci. Mogą przekopać ogród, pogryźć kanapę lub zjeść płytę gipsowo-kartonową w pokoju rodzinnym. Jeśli szukasz zwierzęcia, które będzie lubiło bawić się z dziećmi, nie szukaj dalej niż Airedale.

Airedale to energiczna i inteligentna rasa psów. Teriery te są duże i bardzo aktywne, osiągają wagę do 50 kg w przypadku samców i 55 kg w przypadku samic. Ich sierść jest kręta i gęsta, ale w pełni rozwinięta jest miękka i długa. Czasami ich sierść jest strzyżona, przez co wygląda na opaloną i szarą. Pomimo swojego twardego wyglądu, Airedale dobrze dogadują się z dziećmi.

Jeśli masz małe dzieci, musisz się upewnić, że jesteś przygotowany na zapewnienie psu dużej ilości ruchu. Teriery te potrzebują czegoś więcej niż tylko codziennego spaceru i ćwiczeń – są również bardzo aktywne. Poświęcenie czasu na wychodzenie na dwór dwa razy dziennie pomoże im rozwinąć zdrowy tryb życia. Jak w przypadku każdej rasy, potrzebują one codziennego spaceru. W przeciwieństwie do niektórych ras, Airedale mogą być niszczycielskie, więc upewnij się, że są w rodzinie, która ma dużo ruchu.

Airedale Terriery najlepiej radzą sobie z dziećmi, które nauczyły się już z nimi bawić. Chociaż nie mają typowych dla innych ras skłonności do agresji, są dobrymi psami stróżującymi i potrafią gonić intruzów. Mimo że psy tej rasy mogą być bardzo szorstkie w stosunku do małych dzieci, zazwyczaj ich nie atakują i nie lubią ich gonić. Ta cecha sprawia, że świetnie dogadują się zarówno z młodszymi dziećmi, jak i z dorosłymi.

Zobacz też:  Pit bull terrier - choroby genetyczne

Chociaż Airedale generalnie bardzo dobrze zachowują się w stosunku do małych dzieci, w ich obecności wymagają stałego nadzoru. Jeśli jednak młode są dobrze zsocjalizowane, doskonale poradzą sobie w rodzinie ze starszymi dziećmi. A ponieważ są bardzo inteligentne, są świetnymi towarzyszami dla dzieci. Jeśli więc szukasz zwierzęcia rodzinnego o wysokim poziomie energii, nie szukaj dalej. Prawdziwy Airedale Terrier to doskonały wybór dla każdego, kto ma dzieci.

Airedale jest jedną z najbardziej charakterystycznych ras terierów. Jego wyraźna, wyprostowana sylwetka i klapnięte uszy są cechami charakterystycznymi dla psów pracujących. Airedale jest największym terierem na świecie i ma duży popęd do zdobywania. Rasa ta była niegdyś wykorzystywana do pracy w policji w Wielkiej Brytanii i Niemczech, gdzie łapała wydry i szczury. To sprawia, że jest to idealna rasa do domów z dużym podwórkiem.

Ciekawe: