Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Choroby zębów airedale terrier

Choroby zębów airedale terrier

Pierwszą i najpoważniejszą z chorób zębów u Airedale Terriera jest zapalenie trzustki. Choroba ta dotyka trzustkę, która jest narządem odpowiedzialnym za produkcję insuliny i enzymów trawiennych. Powoduje wzdęcia, a nawet może doprowadzić do śmierci psa. Na szczęście istnieje skuteczna metoda leczenia zapalenia trzustki, która nie wymaga operacji. Podczas rutynowego badania lekarz weterynarii prawdopodobnie będzie w stanie określić przyczynę i zalecić odpowiednią terapię.

Innym rodzajem choroby zębów u Airedale Terrierów jest sezonowe łysienie plackowate. Choroba ta powoduje, że pies traci sierść w łatach na bokach. Zazwyczaj łaty te odrastają wraz ze zmianą pory roku, ale pies może mieć łaty włosów na innych częściach ciała. Lekarz weterynarii może zdiagnozować to schorzenie i podać hormony zastępcze. Pomimo swojej powagi, postępujące łysienie plackowate może być czasami kontrolowane za pomocą suplementów diety.

Inne choroby zębów u Airedale Terriera obejmują nowotwory jamy ustnej, zapalenie ucha i choroby stawów. Leczenie tych chorób może zapobiec ich dalszemu rozwojowi. Oprócz problemów zdrowotnych jamy ustnej, u Airedale Terrierów mogą również wystąpić różne choroby neurologiczne. Niektóre z tych schorzeń mogą powodować drgawki, drżenie i nadmierne spanie. Airedale Teriery mogą również cierpieć na choroby stawów, mięśni i stawów.

Ciekawe:

Zobacz też:  Terier walijski czy Airedale terrier - któego wybrać?