Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Airedale terriera – wychowanie

Airedale terriera – wychowanie

Zanim kupisz Airedale terriera na sprzedaż, powinieneś dowiedzieć się trochę o jego wychowaniu. Airedale są generalnie zdrowymi psami, ale mogą u nich wystąpić pewne schorzenia. Aby zachować zdrowie szczeniaka, należy go socjalizować od najmłodszych lat. W pierwszych latach życia szczeniak powinien mieć kontakt z gośćmi i chodzić na zajęcia w przedszkolu dla szczeniąt. Możesz również często zapraszać ludzi do siebie, aby pomóc swojemu pupilowi rozwinąć umiejętności społeczne.

Wspaniałe wychowanie Airedale terriera powinno rozpocząć się już w wieku szczenięcym. Ten mały pies ma niezwykle wysoki poziom energii, dlatego musisz zapewnić mu dużo ruchu. Pozostawienie go na podwórku na zbyt długi czas spowoduje, że zacznie rozrabiać. Airedale bardzo mało się chowają, ale mimo to powinieneś mieć ogrodzone podwórko, aby zapewnić szczeniakowi dobry trening. Airedale gonią również małe zwierzęta, więc jeśli mieszkasz w mieszkaniu, musisz być przygotowany na spędzanie ze swoim pupilem dużej ilości czasu na świeżym powietrzu.

Pierwsza rasa Airedale terierów została wyhodowana przez pracowników młynów w północnej Anglii. Były one wykorzystywane jako psy myśliwskie i stróżujące. Potrafiły polować zarówno na małe ofiary, jak i na dużą zwierzynę. Airedale były znane ze swojej inteligencji, co czyniło je doskonałymi psami pracującymi. Pomimo niewielkich rozmiarów, Airedale mogły pracować w wojsku i policji. Historię i osobowość Airedale teriera można poznać, czytając o historii rasy.

Jako rasa inteligentna, Airedale terrier wymaga łagodnego szkolenia. Mimo że nie jest zbyt szczekliwy, Airedale są poważnymi gryzipiórkami i kopaczami. Musisz zabierać psa na codzienne spacery lub wycieczki i zapewnić mu dużo ruchu. Dbałość o psa pomoże zapobiec problemom zdrowotnym i sprawi, że Twój Airedale będzie aktywny przez wiele lat. Airedale żyją średnio 12 lat.

Jak w przypadku wszystkich ras, wychowanie Airedale terrierów jest inne dla każdego właściciela. Mimo, że są one zazwyczaj przyjazne w stosunku do dzieci, mogą nie być najlepszymi towarzyszami dla małych dzieci. Dlatego przed zakupem szczeniaka upewnij się, że zbadałeś linię krwi swojego Airedale terriera i spotkałeś się z jego rodzicami. Ponadto wybierz szczeniaka, który jest radosny i chętny do zabawy. Adopcja Airedale ze schroniska może pomóc Ci uniknąć potencjalnie niebezpiecznej sytuacji.

Zobacz też:  Aierdale terierr podczas 1 wojny światowej

Airedale terrier jest największym ze wszystkich terierów i to największym. Pies ten został pierwotnie wyhodowany do polowania na szczury i wydry w rzekach. Pomimo swojej wielkości Airedale są łatwe do kochania i bardzo inteligentne. Mają też silny charakter i mogą Cię ugryźć, jeśli poczują się zagrożone. Dbanie o zdrowie nowego szczeniaka jest niezbędne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego nowego pupila.

Dobrze pielęgnowany Airedale wymaga codziennego szczotkowania i profesjonalnej pielęgnacji. Pielęgnacja powinna być wykonywana dwa razy w roku, przy czym może Ci w tym pomóc profesjonalny groomer. Szczotkowanie zębów psa co najmniej dwa razy w tygodniu jest niezbędne, aby zapobiec odkładaniu się kamienia nazębnego i bakterii. Codzienne szczotkowanie zębów Twojego Airedale’a zapobiega chorobom dziąseł i nieświeżemu oddechowi.

Ciekawe: