Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Airedale terrier – miniaturka

Airedale terrier – miniaturka

Airedale terrier jest niewielkim, kompaktowym psem. Jego zaokrąglona głowa i mocna postawa sprawiają, że jest doskonałym towarzyszem dla osób mieszkających w mieszkaniu. Airedale są doskonałymi zwierzętami rodzinnymi i lubią przebywać z ludźmi. Ze względu na duży popęd do zdobywania, są dobrymi psami stróżującymi i są przyjaźnie nastawione do obcych i dzieci. Psy tej rasy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i socjalizacji, aby były dobrze wychowane i dobrze ułożone.

Airedale są wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi, ale potrafią być bardzo oddane swoim właścicielom. Grają w gry z wielkim entuzjazmem i błaznują. Mogą nawet zjeść płytę gipsowo-kartonową w pokoju rodzinnym i kopać w ogrodzie! Musisz jednak być przygotowany na ich upór i zdolność do wystawiania na próbę Twojej cierpliwości. W ciągu pierwszych kilku tygodni z nowym towarzyszem upewnij się, że jesteś przygotowany na energicznego i oddanego psa.

Airedale nie mają chorób dziedzicznych, choć są podatne na niektóre alergie skórne i zapalenia skóry. Przed przywiezieniem szczeniaka do domu należy przeprowadzić dokładne badanie fizykalne. Dobry hodowca zleci potencjalnym rodzicom badania kardiologiczne, aby upewnić się, że są zdrowi. Podobnie jak w przypadku wszystkich ras, psa należy zawsze trzymać na smyczy, zwłaszcza w miejscach, gdzie występują dzikie zwierzęta. Ryzyko to można ograniczyć, kupując psa od renomowanego hodowcy.

Airedale terrier jest psem średniej wielkości, o wadze od 45 do 65 funtów i wysokości około 22 cali przy łopatce. Airedale są aktywne i chętne do zabawy, wymagają codziennego ruchu i uwagi. Lubią bawić się piłkami, aportować przedmioty i biegać obok rowerów. Jeśli nie zapewnisz psu regularnego ruchu, stanie się niespokojny, drażliwy i skłonny do kłopotów. W rzeczywistości, jeśli Twój Airedale terrier nie będzie miał wystarczająco dużo ruchu, będzie sprawiał kłopoty.

Ciekawe:

Zobacz też:  Jaki charaker ma Airedale terrier