Hodowla Rudivo

Hodowla Airedale Terrierów – praktyczne informacje dla pasjonatów i właścicieli.

Aierdale terierr krótkowłosy

Aierdale terierr krótkowłosy

Airedale Shorthair Terrier jest dużym terierem o szorstkiej, kręconej sierści. Sierść ta jest odporna na wilgoć, ale mimo to wymaga rozczesywania. Pies stoi kwadratowo, a jego uszy opadają do przodu i do tyłu. Ogon nosi wysoko. Umiarkowanie się gubi i musi być szczotkowany dwa razy w tygodniu. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Airedale’a, oto kilka wskazówek, jak utrzymać jego doskonały wygląd.

Gdy masz szczeniaka rasy Airedale, pamiętaj, aby wystawiać go na działanie różnych środowisk, widoków, dźwięków i ludzi, aby mógł nauczyć się przystosowywać do warunków panujących w Twoim domu. Pamiętaj, aby zabierać szczeniaka w różne miejsca i zapewnić mu dużo ruchu, aby uniknąć nudy. Ponadto należy zwracać uwagę na stan zdrowia szczeniaka rasy Airedale, ponieważ rasa ta jest podatna na dysplazję stawów biodrowych i choroby serca. Należy zawsze wybierać hodowcę, u którego nie występuje dysplazja stawów biodrowych.

Jako rasa, Airedale Shorthair Terrier ma wyjątkową historię. Jego przodkowie byli wykorzystywani jako psy myśliwskie i posłańcy w czasie I wojny światowej. Jako pies gończy był używany do polowania na zwierzynę w rozległych posiadłościach, które były niedostępne dla zwykłych ludzi. Oprócz stróżowania i polowania Airedale były wykorzystywane jako zwiadowcy i poganiacze. Samce tej rasy mogą ważyć od pięćdziesięciu do siedemdziesięciu funtów i mierzyć około 23 cali wzrostu. Samice ważą od czterdziestu pięciu do pięćdziesięciu funtów (18-25 funtów).

Chociaż Aierdale Shorthair Terrier ma stosunkowo mało włosów, nadal wymaga regularnego szczotkowania i sporadycznych kąpieli. Zbyt częste kąpiele mogą jednak spowodować, że pies zacznie zrzucać więcej sierści, niż jest to konieczne. W rezultacie będziesz musiał poświęcić znaczną ilość czasu i energii na pielęgnację swojego psa. Do przycinania sierści można też używać maszynek do strzyżenia lub depilatorów, ale zaleca się skorzystanie z pomocy profesjonalnego groomera.

Zobacz też:  Co może jeść Pit bull terrier

Aierdale Shorthair Terrier jest średniej wielkości rasą mieszaną o krótkiej, gęstej sierści. Jest doskonałym towarzyszem dla dzieci i dobrze radzi sobie z tropieniem zwierzyny. Jako pies pracujący, Airedale Terrier ma długą, mocną szyję i nogi. Rasa ta może walczyć z dużymi zwierzętami. Przy odpowiedniej socjalizacji pies ten może być bardzo zabawny. Aierdales mają naturalne instynkty łowieckie i powinny być nadzorowane w pobliżu małych zwierząt i dzieci.

Jeśli szukasz psa o oddanym, wiernym temperamencie, aierdale jest dobrym wyborem. Rasa ta jest bardzo inteligentna, uwielbia się bawić i można ją szkolić do wykonywania sztuczek. Ta rasa psów nie jest jednak przeznaczona dla początkujących właścicieli. Wymaga dużo ruchu i szkolenia dyscyplinarnego, aby był szczęśliwy. Jeśli jednak jesteś wystarczająco pewny siebie, Aierdale będzie wspaniałym towarzyszem.

Aierdale Terrier jest pracowitym i lojalnym zwierzęciem rodzinnym. Dobrze radzi sobie z dziećmi, ale należy pamiętać, że ma instynkt drapieżcy. Dlatego też Aierdale Shorthair Terrier nie powinien być pozostawiony sam na sam z małymi dziećmi lub małymi zwierzętami domowymi. Poza tym, jeśli pozostawi się je bez opieki, wprowadzą do domu chaos i psoty.

Ciekawe: